ESFP - bavič

[vc_row][vc_column width="1/2"][vc_column_text]

Klíčové charakteristiky ESFP

entuziasmus, přizpůsobivost, hravost,

přátelskost, otevřenost, společenskost,

hovornost, podpora a pomoc, bezstarostnost,

tolerantnost, vstřícnost, pohotovost

Časté role v týmu: improvizátor, vyjednavač
"Modlitba": "Pane, pomoz mi brát věci vážněji, a to zejména vtipy, večírky, konverzace a tanec."

Temperament: Průzkumník (SP)[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width="1/2"][us_image image="6399" size="us_600_600_crop"][/vc_column][vc_column][vc_column_text]

Silné stránky ESFP 

Lidé typu ESFP jsou milovníci života. Žijí teď, pro tuto chvíli, nacházejí potěšení v lidech kolem sebe, v jídle, oblečení, v přírodě i vlastních aktivitách. Většinou se nedají spoutat konvencemi či pravidly a snaží se naplnit své potřeby tvořivým způsobem. ESFP jsou výborní týmoví hráči, své úkoly plní bez zbytečného rozruchu a s radostí. Lidé typu ESFP se zajímají o druhé, lákají je nové zkušenosti. Lépe se učí při vlastní práci než čtením či studiem, takže se rádi vrhají do nových věcí a učí se za pochodu. Lidé typu ESFP zpravidla bývají všímaví, praktičtí, realističtí, konkrétní a aktivní.

ESFP se rozhodují podle osobního přesvědčení. Své cítění používají ve vnitřním světě, aby se mohli rozhodnout na základě empatie k ostatním. Vynikají v mezilidských vztazích, často hrají roli těch, co usmiřují. ESFP bývají proto také velkorysí, optimističtí, přesvědčiví, vřelí, chápaví a taktní.

ESFP rádi pozorují lidi kolem sebe. Dokážou vycítit, co se s druhými děje a rychle reagovat na jejich potřeby. Mimořádně úspěšní jsou tehdy, když mají druhým pomoci zmobilizovat síly pro řešení krizí.

ESFP se umí radovat ze života a je příjemné s nimi být. Jejich optimismus a nadšení k nim druhé lidi přímo přitahují. Jsou pružní, přizpůsobiví, empatičtí a „pohodoví“. Málokdy plánují dopředu, raději spoléhají na svou schopnost reagovat podle okamžité potřeby a vše úspěšně zvládnout. Děsí se pevných struktur a rutiny a většinou najdou způsob, jak se jim vyhnout.

Dávají přednost učení za pochodu – interakcí s okolím. Většinou nemají rádi teorie a psané návody. Mohou mít proto potíže v tradičních školách, i když si vedou dobře, pokud vidí smysl úkolu a mohou být ve styku s lidmi. Ostatní vidí ESFP zpravidla jako lidi plné nápadů, poskytující podporu, zábavné, hravé a spontánní.

Možné slabiny ESFP

Pokud ESFP nenacházejí místo, kde jsou ostatními uznáni za svůj přínos, cítí se frustrováni a mohou:

  • být roztržití a příliš impulzivní
  • mít potíže s akceptováním a dodržováním termínů
  • brát činy a rozhodnutí jiných příliš osobně

Další možnou slabinou tohoto typu jsou následující rysy chování:

  • nevidět dlouhodobé důsledky a zaměřovat se jen na okamžité potřeby své i ostatních lidí
  • vyhýbat se složitým či nejasným situacím a problematickým lidem
  • dávat přednost potěšení před závazky

Pod velkým stresem se člověk typu ESFP může cítit vnitřně ochromen negativními možnostmi. Pak si může vytvářet zjednodušené obrazy světa, které jeho negativní představy podporují.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_column][/vc_column][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Známí ESFP

Elvis Presley, Ronald Reagan, Bill Clinton, Marilyn Monroe, Pablo Picasso, zdroj: Keirsey

Miley Cyrus, Cameron Diaz, Justin Bieber, Leonardo DiCaprio, Elizabeth Taylor, Steven Spielberg, zdroj: Ranker[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

(c) 2023 Typolo.cz
closebarsangle-down