Jako výsledek testu čtyřpísmenný kód vyjadřující váš typ osobnosti. Určením typu osobnosti poznáte své vlastní silné stránky. Získáte sebedůvěru a inspiraci pro svůj osobní rozvoj. Více o jednotlivých preferencích naleznete zde.


Tento  test osobnosti, vám poskytne výsledek ekvivalentní k Myers-Briggs Type Indicator (MBTI). Vychází z prací Carla Gustava Junga a Isabelle Briggs-Myers, ale nejedná se původní test těchto autorů..

Tento test vyvinul Eric Jorgenson jako open source alternativu k MBTI pod názvem Open Extended Jungian Type Scales 1.2  v roce 2015. Statistické srovnání OEJTS s dalšími třemi alternativními online MBTI testy ověřilo, že OEJTS je nejpřesnější. (Výsledky porovnání můžete najít zde).


Návod

Mezi dvěma variantami odpovědí vyberte na pěti bodové stupnici co  nejlépe vystihuje vaše osobní preference. Buďte k sobě upřímní a nesnažte se odpovídat tak jak byste chtěli aby vás viděli ostatní. 

Pokud by dvojice odpovědí byla například „rozzlobený“ versus „klidný“ označte 1 pokud jste vždy rozzlobení a nikdy klidní, 5 pokud jste vždy klidní a nebo něco mezi.

Test by vám měl zabrat maximálně 5 až 10 minut.


 

první část

Vyžadované informace jsou označeny *

1.Dělám si seznamy úkolů << < - > >> Spoléhám se na paměť *
2.Jsem skeptický/á << < - > >> Chci věřit *
3.O samotě se nudím << < - > >> Potřebuji čas o samotě *
4.Přijímám věci tak jak jsou << < - > >> Jsem nespokojený/á jak se věci mají *
5.Mám vždy uklizeno << < - > >> Nechávám věci jen tak *

1 z 2